HeliTeknik RC Helikopter Forumu

HeliTeknik RC Helikopter Forumu (http://www.heliteknik.com/forum/index.php)
-   Temizlik / Bakım / Tamirat / Modifikasyon / Upgrade (http://www.heliteknik.com/forum/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Yerli Lipo Üretimi (http://www.heliteknik.com/forum/showthread.php?t=23674)

turanii 29.08.2017 16:04

Yerli Lipo Üretimi

Herkese Merhabalar,

Konuya direk gireceğim lütfen mazur görün :) Allah nasip ederse yerli üretim lipo işine gireceğiz yalnız bu konuda sizin gibi değerli üstadların görüşünü almak isterim. Bizim şuanda ürettiğimi 4S 6000 mah 25c ve 4S 8000mah 25 c olmak üzere 2 model var. Bunların şuan sertifikasyon süreçleri devam ediyor. Ayrıca malum bende bir küçük çaplı hobici olrak en büyük sıkıntının lipoların garantilerinin olmaması olduğunu biliyorum. Şirket politikamızda her kullanıcımızın memnuniyeti bizim için çok önemli olacak. dolayısıyla biz lipolarımıza garanti ve teknik destek sunacağız. bunun haricinde kişiye özel lipolar, özel üretim lipolarda sunmayı planlamaktayız.Ürettiğimiz lipolar piyasa fiyatının yaklaşık yarısı kadar olacak ki buda en büyük avantajlardan biridir bizim için. Fakat hobicilerden uzak kalıp bu işten bir haber olmak istemiyoruz. Sizden ricam en çok kullandığınız lipolar ve yaşadığınız sorunlar nelerdir paylaşırsanız çok sevinirim.

blackshark 29.08.2017 23:15

Alıntı:

turanii´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 348401)
Herkese Merhabalar,

Konuya direk gireceğim lütfen mazur görün :) Allah nasip ederse yerli üretim lipo işine gireceğiz yalnız bu konuda sizin gibi değerli üstadların görüşünü almak isterim. Bizim şuanda ürettiğimi 4S 6000 mah 25c ve 4S 8000mah 25 c olmak üzere 2 model var. Bunların şuan sertifikasyon süreçleri devam ediyor. Ayrıca malum bende bir küçük çaplı hobici olrak en büyük sıkıntının lipoların garantilerinin olmaması olduğunu biliyorum. Şirket politikamızda her kullanıcımızın memnuniyeti bizim için çok önemli olacak. dolayısıyla biz lipolarımıza garanti ve teknik destek sunacağız. bunun haricinde kişiye özel lipolar, özel üretim lipolarda sunmayı planlamaktayız.Ürettiğimiz lipolar piyasa fiyatının yaklaşık yarısı kadar olacak ki buda en büyük avantajlardan biridir bizim için. Fakat hobicilerden uzak kalıp bu işten bir haber olmak istemiyoruz. Sizden ricam en çok kullandığınız lipolar ve yaşadığınız sorunlar nelerdir paylaşırsanız çok sevinirim.

Hayırlı olsun, inşallah başarılı olursunuz. Balanslı hücreler önemli. Ben şahsen 3S 5000 kullanıyorum aracımda. Bu piller şu anda Aliexpress te 30 USD civarı satılıyor. Sizin fiyat mertebeniz ne olacak ?

byedz 05.09.2017 14:30

Yerli Lipo Üretimi

Alıntı:

turanii´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 348401)
Herkese Merhabalar,

Hayirli olsun , buyuk boyut kullanan helikopterciler genelde 6s 4500-5000-5300/5500mah , ortalama 45C lipolari tercih ediyor.
Sadece helikopter kullanan modelciler degil , buyuk tekne kullanan modelci arkadaslar , Ucak kullanan arkadaslarda da gereksinimlerine gore 6s veya 12s setup ile kullaniyorlar...
Umarim kisa zamanda guzel isler yaprsiniz .
Helikopter ile ilgilendigim icin kendi tecrubelerimden yola cikarak yorum yapacagim.

Yasanilan en buyuk sorunlardan aklima gelen ,20 sorti gormemis lipo nun cok cabuk balon gibi sismesi , ic direcnlerinin orantisiz bi sekilde artmasi .

6s 5000 mah gibi piller icin yorum yapiyorum , kutuplardan cikan kablolarin ince olmasi , balans kablolarinin lipo hucreletinden belli bir sure sonra kopmasi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İçerik Yönetimi: Centurion