Hakkında

Ocak 24th 2011 | Posted by

Sitemiz, 2010 yılı Şubat ayında yayın hayatına başlamış olup, ana konusu model helikopterlerdir. Model helikopterlerle ilgili yeni modellere, teknik bilgilere, uçuş / kurulum videolarına, kendi buluşma görüntülerimize, pilot deneyim ve önerilerine, her seviyeden model helikoptercilerin sorunlarına çözüm bulup paylaştığı tartışma ortamlarına kadar her bilgiye ulaşılma imkanı vardır.

Herhangi bir ticari faaliyetimiz bulunmayıp, tek misyonumuz bu hobiyi ülkemizde daha yaygın ve daha keyifli hale getirmektir. Hepimiz, profesyonel iş hayatında yer edinmiş olup model helikopterciliği hobi olarak görmekte ve sürdürmekteyiz.

Kurucularımız Arda Gümüş ve Burak Yahşi‘ dir.

FARKLIYIZ : Benzer paylaşım platformlarından farklı olarak bu site, sadece model helikopter üzerinedir. Bu sayede aynı hobiye gönül vermiş insanlar çok daha rahatça sorunlarına çözüp bulup, bilgilerini paylaşabilmektedir.

ALBÜMLER ve BİLGİ PAYLAŞIMI : Kullanıcıların kendi Albümlerini ekleyebilecekleri bir bölüm de sitede yer almaktadır. Model helikoptercileri ilgilendiren İstanbul veya diğer şehirlerdeki uçuş sahaları, bu sahalara nasıl ulaşılacağı ve bu uçuş sahalarındaki hava, rüzgar durumu ile ilgili bilgileri de edinme imkanı vardır.

NEREDE TOPLANIYORUZ HeliTeknik.com sitesi kullanıcılarından İstanbul’ da olan modelciler bu konuda daha şanslı. Çünkü, hafta içi ve hafta sonlarında düzenlenen buluşmalara katılarak uçuşları seyredebilme ve hobisini paylaştığı diğer insanlardan yüz yüze bilgi alarak sorunlarını çözebilme imkanına sahiptirler. İstanbul uçuşlarımızı genellikle Sabiha Gökçen Havalimanı yakınlarındaki Orhanlı beldesinde gerçekleştiriyoruz.

Türkiye çapında tüm uçuş lokasyonlarına ulaşmak için tıklayın.